top of page

Profesinė sąjunga apgynė nario teisę į valstybinę pensiją

  • Writer: policijosps
    policijosps
  • 02-13
  • 2 min. skaitymo

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) narys K.Ž., atstovaujamas LPPS teisininko Karolio Liko, laimėjo bylą dėl valstybinės pensijos skyrimo, nors „Sodra“ atstovai tvirtino, jog pareigūnui trūksta stažo. Regionų administracinio teismo 2025 m. vasario 12 d. sprendimas buvo palankus K.Ž.




Profesinės sąjungos narys į teismą kreipėsi po to, kai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ir VSDFV) Panevėžio skyrius, pareigūno įsitikinimu, neteisingai apskaičiavo ištarnautą laiką ir neskyrė tikėtos pensijos.

Regionų administracinio teismo teisėjų kolegija, dalyvaujant pareiškėjui ir jo atstovui Karoliui Likui, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo K.Ž. skundą atsakovui VSDVF Panevėžio skyriui, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Policijos departamentui prie VRM dėl sprendimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

K.Ž. įsitikinimu, atsakovas jam nepagrįstai neįskaičiavo į ištarnautą laiką būtinųjų karinių mokymų laikotarpio nuo 2000 m. vasario 1 d. iki 2000 m. birželio 30 d. (5 mėn.);  taip pat neįskaičiavo ir 595 val. trukmės stažuotės mokymosi Klaipėdos aukštesniojoje policijos mokykloje metu.

Tiek pareigūnas, tiek jam atstovavęs K. Likas įsitikinę, jog atsakovas „neteisingai taikė tiek Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo 6 straipsnį, tiek tarnybą krašto apsaugos sistemoje reglamentuojančius teisės aktus, todėl nepagrįstai neįtraukė Karinių mokymų laikotarpio į tarnybos laiką valstybinei pensijai gauti“.

Be to, VSDFV Panevėžio skyrius keistai argumentavo, kodėl stažuotės, trukusios 595 valandas, neįtraukė į  tarnybos laiką. Atsakovo argumentai buvo tokie: įstatymas nenumato tarnybos laiką pensijai įskaityti valandomis. Pareiškėjo įsitikinimu, toks atsakovo motyvas turėtų būti vertinamas kaip biurokratizmas, nes ne nuo jo priklausė stažuotės laiko apskaičiavimas ne dienomis, o valandomis.

Teismo posėdyje pareigūno skunde išdėstytus prašymus palaikė ir Policijos departamento atstovas; jis prašė K.Ž. skundą tenkinti.

K.Ž. tarnybos laikas, neįtraukus aukščiau minėtų tarnybos laikotarpių, sudarė   22 metus, 4 mėnesius ir 29 dienas. O būtinos sąlygos valstybinei pensijai skirti – 22 metai ir 6 mėn. K.Ž. ir jo advokatas Karolis Likas teisme turėjo įrodinėti, regis, savaime suprantamą dalyką. Kad 595 valandos sudaro dar 2 mėn. ir 14 dienų.

Teisėjų kolegija nusprendė K.Ž. skundą tenkinti visiškai: panaikinti VSDFV Panevėžio skyriaus 2023 m. rugpjūčio 18 d. sprendimą „Dėl atsisakymo K.Ž. skirti pareigūnų ir karių valstybinę pensiją už tarnybą“. Taip pat – panaikinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2024 m. sausio 11 d. sprendimą „Dėl Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriaus 2023 m. rugpjūčio 18 d. sprendimo“; įpareigoti VSDFV Panevėžio skyrių iš naujo išnagrinėti pareiškėjo prašymą dėl pareigūnų ir karių valstybinės pensijos skyrimo bei priimti Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo ir Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatytus reikalavimus atitinkantį sprendimą. Pareigūnui K.Ž. iš atsakovo priteistos ir bylinėjimosi išlaidos.

Sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

                                                                                      

 

Comments


Kitos naujienos

bottom of page